محمد فلاح شنبه 26 بهمن 1392 01:36 ب.ظ نظرات ()

آموزش اکانت مایکروسافت

اکانت مایکروسافت چیست؟ چرا نیاز به اکانت مایکروسافت داریم؟ این سوال برای بیشتر کاربران ویندوز 8 در زمان نصب یا تعویض ویندوز پیش خواهد آمد و به نوعی کاربر را کنجکاو می‌کند.

در این مطلب قصد داریم به بررسی اکانت مایکروسافت بپردازیم و قابلیت ها و امکانات آن را برای شما بازگو نماییم.

 
اکانت مایکروسافت چیست؟

با استفاده از ایمیل و پسورد اکانت مایکروسافت خود می‌توانید به امکاناتی مانند SkyDrive,  Windows Phone, Xbox LIVE یا Outlook دسترسی پیدا کنید. اگر شما از سرویس های نام برده شده استفاده می‌کنید پس یک اکانت مایکروسافت دارید. اگر اکانت مایکروسافت ندارید می‌توانید یک اکانت مایکروسافت بسازید.

توجه داشته باشید در آموزش تصویری نصب ویندوز 8.1  این نکته را متذکر شدیم که در هنگام نصب ویندوز اینترنت را قطع نمایید تا اکانت Local ایجاد شود.

هدف از این کار این است که Local account (اکانت لوکال یا اصطلاحاً یوزر محلی!) در ویندوز ایجاد کنیم. در ویندوز 8 و 8.1 می‌توان با اتصال به اینترنت و استفاده از اکانت مایکروسافت، تنظیمات مربوط به نام کاربری و اپلیکیشن‌ها و ... را بصورت آنلاین ذخیره نمود.

استفاده از اکانت مایکروسافت برای ورود به ویندوز 8 یا 8.1 سبب خواهد شد تا ویندوز همواره برای ورود، از شما درخواست پسورد کند و امکان حذف پسورد نیست مگر اینکه یوزر Local  ایجاد کرده و به آن سوئیچ کنید.


چرا اکانت مایکروسافت مورد نیاز است؟


استفاده از فروشگاه مایکروسافت

با استفاده از اکانت مایکروسافت می‌توانید از Windows Store دانلود کرده و یا خرید نمایید.


شبکه های اجتماعی در یک جا

با این امکان شما قادر خواهید بود به تمامی اطلاعات شبکه های اجتماعی در یک صفحه ویندوز دسترسی داشته باشید

 

تمامی تصاویر شما در یک مکان

در وب سایت‌های عکس دیگر گم نخواهید شد. با این امکان مانند امکان قبلی شما قادر خواهید بود تمامی عکس‌های خود را در تمامی شبکه‌های اشتراک گذاری تصویر مشاهده کرده و ویرایش نمایید.اکانت ویندوز قابلیت های بیشتر و گسترده تری هم دارد. مانند فضای مجازی اسکای درایو که مایکروسافت آن را هم با این اکانت در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 


راهنمای ساخت اکانت مایکروسافت در ویندوز 8 و 8.1:

به اینترنت متصل شوید. سپس موس را در گوشه بالا یا پایین سمت راست دسکتاپ قرار دهید و از نوار چارمز (Charms Bar) برروی Settings و سپس در پایین صفحه برروی Change PC settings کلیک کنید.

آموزش اکانت مایکروسافت

آموزش اکانت مایکروسافتدر منوی سمت چپ در ویندوز 8.1 برروی Accounts کلیک کنید. (در ویندوز 8 باید برروی Users کلیک نمایید)

آموزش ویندوز 8

 


همانند تصویر زیر برروی Connect to Microsoft account کلیک کنید.

آموزش اکانت مایکروسافت

 


اگر قبلا ثبت نام کرده‌اید می‌توانید وارد شوید در غیر اینصورت در همین بخش با انتخاب Create a new account می‌توانید اکانت جدیدی ایجاد نمایید.

 آموزش اکانت مایکروسافت


از طریق لینک زیر هم می‌توانید وارد اکانت مایکروسافت خود در مرورگر وب شوید:

https://account.live.com